Charakteristika třídy Ježků 2023 - 2024

S úsměvem jde všechno lépe.

Charakteristika třídy

Třída Ježků se nachází v 1. budově v 1. patře. V měsíci září bylo do naší třídy zapsáno 23 dětí. Z toho je 13 děvčat a 10 chlapců. Třída je určena pro vzdělávání předškoláků. Odklad školní docházky má 5 dětí.
Třída je rozdělena na koutky, kde si děti hrají a vzdělávají se. (Pro holky – kuchyňka, kočárky, pro kluky – autíčka a konstruktivní hry, výtvarný koutek a čtenářský koutek).
Ranní svačina je od 8:30 hod do 9:00 hod. Děti mají svačinu připravenou na tácu, každý si vezme talíř, nůž a pečivo a to si samy namaží pomazánkou. Na oběd a odpolední svačinu je jídelna společná pro třídu Ježků a Motýlů. Také umyvárna a toaleta je společná. Děti jsou vedeny k dodržování hygieny.
O čistotu třídy, herny, umývárny, šatny se nám stará a zabezpečuje jedna provozní pracovnice. Svačiny a obědy vydává jedna kuchařka.

V tomto školním roce pracujeme dle  ŠVP –,,Smrček“.

TVP třídy je v souladu s tímto ŠVP.

Učitelky:                         Stanislava Karrasová

Mgr. Gabriela Ouhrabková