Charakteristika třídy Hvězdiček 2023/2024

Hvězdičky

Charakteristika třídy

2023/2024

Třída Hvězdiček se nachází v přízemí druhé budovy. Součástí třídy je prostorná herna a stolečková část s linem, kde děti svačí, obědvají, ale také pracují. Herna je rozdělena do různých koutků, tak aby si děti mohly hrát v klidu v menších skupinách. Je zde například koutek s gaučem a knihovnou, koutek se stavebnicemi a koutek s kuchyňkou. Z herny je přístup do šatny, na WC a do umývárny. Ke třídě je přilehlá kuchyň, ze které je dětem vydáván oběd i svačina. Ve třídě hvězdiček děti svačí od 8:30 do 9:00 hod., obědvají pak v 11:20 hodin. Během celého dne je dětem nabízeno pití, mohou si vybrat podle své chuti – mléko, čaj, šťávu a vodu s citronem. Snažíme se děti vést k samostatnosti, proto si svačinku i oběd nosí ke stolu a špinavé nádobí odnášejí na pult, kde si ho přebírá kuchařka. Po obědě se děti převléknou do pyžamek a uloží se na svou matraci, kde po přečtení pohádky společně odpočívají. Tato třída je určena nejmenším dětem. Navštěvují ji děti od 3 do 5 let. V letošním roce (k 1.9. 2023) je to celkem 22 dětí: 11 dívek a 11 chlapců. Třídu navštěvuje dítě s PO.

S dětmi pracují dvě učitelky: Věra Jelínková a Eliška Krausová

Asistentka pedagoga: Teťana Plačková