Začátek školního roku v MŠ

V novém školním roce jsme přivítali nově příchozí i stávající děti 1.září 2023. Během prázdnin prošla rekonstrukcí třída Ježků. Na děti zde čekalo překvapení v podobě nové svěží výmalby a nového nábytku v designu s lesní tématikou.

Den s IZS, výlety a akce

Po prvních dnech plných seznamovaní s novými kamarády a třídními učitelkami se naši předškoláci – třídy Motýlků a Ježků – vydali na první společný a velmi poučný výlet. Dne 15.9.2023 se ve Frýdlantě na náměstí konal Den s integrovaným záchranným systémem. Bylo zde k vidění mnoho zajímavého. Technika používaná Záchrannou službou, Hasičským a záchranným sborem, Policií a Armádou ČR, také ukázky zásahů všech složek a mnoho dalšího.

Třída Sluníček podnikla výlet vlakem také do Frýdlantu na zdejší krásnou a zrekonstruovanou rozhlednu. Děti statečně vyšly kopec a užily si spoustu legrace na hřišti přímo u rozhledny.

Během září a října také třídy Ježků, Motýlů a Sluníček podnikly výlety k prameni Novoměstské kyselky. Cesta byla plná her, stopování, houbaření a pozorování lesního prostředí.

Ve třídách Berušek a Hvězdiček jsou naši nejmladší kamarádi a ti se v prvních týdnech seznamovali se školkou a vlastně prožívali svůj první velký krok v životě. Paní učitelky jim pomáhaly vše zvládnout hrami, otevřenou náručí a láskyplným přístupem.

Soutěže a projekty

Naše školka se zapojila do soutěže ve sběru druhotných surovin ,,Soutěž s panem Popelou“, kterou vyhlašuje FCC Česká republika, s.r.o. Sbíráme netříděný papír svázaný do balíčků a po celý školní rok soutěžíme o věcné ceny. Papír sbíráme do 7.6.2024 Také jsme se zapojili do projektu ,,Reflexáci“. Projektu dostupných reflexních prvků do škol. Cílem tohoto projektu je zvýšit povědomí o důležitosti nošení reflexních prvků v silničním provozu. Ve druhé budově MŠ je umístěn tubus s reflexními samolepkami, které si mohou děti bezplatně vzít a umístit na oděv či batoh. Odborným garantem projektu je Dopravní akademie a.s. a partnery projektu jsou Sdružení místních samospráv České republiky, z.s. a Česká kancelář pojistitelů.