STÁVKA 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

dovolujeme si vás informovat, že naše škola se v případě, že nedojde k odvolání stávky ze strany organizátorů, připojí ke stávce svolané ČMOS pracovníků ve školství.

Stávka se uskuteční 27.11.2023 – v tento den bude celá naše mateřská škola UZAVŘENA.

Nesouhlasíme :

• S neustálými a nesmyslnými zásahy do kvality českého školství.
  • S výrazným poklesem asistentů pedagogů, kteří jsou v době inkluze pro naši práci nepostradatelní. Hrozí výrazné zhoršení kvality výuky.
  • S plánovanými škrty nepedagogických zaměstnanců. Kuchařky, školníci, sekretářky, uklízečky jsou pro naše školství velmi důležití – bez nich by to nešlo, nemluvě o jejich nízkém platovém zařazení.
  • S výrazným poklesem počtu dělených hodin na základních školách. Zhorší se tak efektivita vzdělávání.
  • S dalšími změnami, které jsou nesystémové a mohou negativně ovlivnit chod škol (např. avizované snižování ONIV sloužících mj. k pořizování pomůcek, učebnic nebo vzdělávání pedagogických pracovníků apod.).