Projekt RECYKLOHRANÍ

Od ledna 2024 je naše MŠ zapojena do celoročního projektu "RECYKLOHRANÍ ANEB UKLIĎME SI SVĚT."

• Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických jer, praktických činností, kvízů a menších projektů.
  •
  • Projekt podporuje třídění a sběr použitých baterií, elektrospotřebičů, tonerů do tiskáren a vysloužilých mobilních telefonů, k nimž patří i další příslušenství, jako jsou nabíječky, kabely a tablety.
  •
  • Nejaktivnější školy, které se zapojují do sběru a plní osvětové úkoly, budou na konci školního roku odměněny.
  •
  • Z vytříděného odpadu jsou získány druhotné suroviny, které následně slouží k výrobě nových produktů.
  •
  • Díky Vaší pomoci tím společně chráníme přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. Zároveň snižujeme produkci skleníkových plynů, šetříme elektrickou energii, ropu a také vodu.
  •
  • V neposlední řadě svým zapojením do projektu přispíváme ke vzniku další práce pro hendikepované a špatně uplatnitelné osoby.

MŮŽETE TEDY DO MŠ NOSIT POUŽITÉ BATERIE, DROBNÉ ELEKTROSPOTŘEBIČE, TONERY DO TISKÁREN, VYSLOUŽILÉ MOBILNÍ TELEFONY, NABÍJEČKY, KABELY A TABLETY.

BATERIE MŮŽETE VHAZOVAT PŘÍMO DO NAŠEHO "BATERKOŽROUTA", KTERÝ JE UMÍSTĚN V ŠATNĚ, ČÍMŽ SE ZÁROVEŇ AKTIVNĚ ÚČASTNÍTE ÚKOLU Č. 3, KTERÝ VYHLAŠUJE RECYKLOHRANÍ VE SPOLUPRÁCI SE SPOLEČNOSTMI ECOBAT A ELEKTROWIN - "DEJME DO POHYBU NEPOTŘEBNÉ ELEKTRO A BATERIE".

Děkujeme za Vaši účast a zapojení do projektu.