Charakteristika třídy SLUNÍČKA

CHARAKTERISTIKA TŘÍDY

Třída Sluníček je umístěna v druhé budově v prvním patře. Má vlastní šatnu, sociální zařízení a kuchyňku, ze které jsou vydávány svačinky a obědy. Třída je tedy rozdělena na jídelní část a hernu, která je členěna na herní koutky – čtenářský koutek, koutek se stavebnicemi, výtvarný koutek, divadelní koutek, atd. Toto členění umožňuje dětem hrát si dle vlastního výběru v kterémkoliv koutku, v klidu, v menších skupinkách.

Svačina je v jídelně připravena od 8.45 do 9.15 hodin a děti se při ní za dohledu učitelky samy obslouží – namažou či obloží si pečivo a zvolí nápoj, který si s dopomocí samostatně nalijí.

Po společném obědě mají všechny děti klidový režim. Při něm si poslechnou pohádku a relaxační hudbu. Děti, které mají potřebu spánku, usnou na matracích, ostatní postupně vstávají a věnují se dalším činnostem.

Třída Sluníček je určena dětem ve věku 4 - 5 let.

V letošním školním roce třídu navštěvuje 23 dětí, z toho 13 dívek a 10 chlapců.

S dětmi pracují 2 učitelky – Mgr. Světlana Husáková, Klára Pauchová.

a 1 asistentka – Veronika Fantová