Charakteristika třídy Motýlů pro školní rok 2023/2024

Školní rok: 2023/2024

CHARAKTERISTIKA TŘÍDY

Třída Motýlů se nachází v 1. budově mateřské školy. V tomto školním roce třídu Motýlků navštěvuje 20 dětí - 12 chlapců ,8 dívek. Ráno si děti hrají, po přivítání v komunitním kruhu následuje pohybová chvilka, říkadla a hry se zpěvem. Svačina probíhá od 8:30 hodin zhruba do 9:00 hodin, a to ve třídě Motýlů. Děti si přinášejí nádobí i jídlo na svá místa, samostatně se pak obsluhují ( samy si namažou pomazánky, nandají si ovoce i zeleninu ). Dále probíhá další společný program ve třídě v podobě řízené didaktické vzdělávací činnosti a též pobyt venku. Vždy jeden den v týdnu budou děti navštěvovat tělocvičnu, zdokonalovat se a rozvíjet své pohybové dovednosti. Následuje oběd v 11:20 hodin a po něm děti odpočívají za poslechu čtené pohádky nebo relaxační hudby. Odpolední svačina pak probíhá, stejně jako oběd, ve třídě Ježků. Odpolední program probíhá ve třídě, anebo na zahradě závisí na podmínkách počasí. Od 15:00 hodin jsou děti spojené. Pracujeme dle školního vzdělávacího programu " Smrček ", který podporuje všestranný rozvoj dětí, samostatnost, sociální adaptaci a dobré sociální vztahy k ostatním dětem i dospělým.

Třídními učitelkami jsou Nikola Veselá, Žaneta Mocová

labuť

Pospíchalová Stanislava

veverka