Šablony z EU

ŠABLONY z EU v Mateřské škole Dřínov

Celý projekt je spolufinancovám Evropskou unií. Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které si škola určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování - vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ prostřednictvím programů DVPP ( další vzdělávání pedagogických pracovníků ), chůva - personální posílení MŠ.

MŠ získala  dotaci, která se skládá z 18 šablon. Z toho 13 šablon je určených na 0,5 úvazek pozice chůvy  a 5 šablon na DVPPP v oblasti čtenářské  a matematické pregramotnosti, inkluze a specifik práce s dvouletými dětmi v MŠ .

Od 1.2.2017 dojde proto k personálnímu posílení zaměstnáním chůvy v MŠ Dřínov pro děti ve věku od 2 do 7 let, která absolvovala akreditovanou zkoušku a je způsobilá vykonávat tuto funkci.

Mateřská škola Dřínov využila nabídky OP VVV( operačního programu výzkumu vývoje vzdělávání), který je určen pro pozici chůvy. Jelikož poptávka  pro umísťování dětí mladších 3 let do MŠ  ze strany rodičů je čím dál vyšší, uvítali jsme tuto možnost s otevřenou náručí. Zaměstnáním a využitím personální podpory na úvazek 0,5 bude chůva vykonávat všechny potřebné činnosti  odpovídající základním potřebám mladších dětí - zejména usnadňování adaptace a začlenění  do kolektivu, vytváření kulturně hygienických návyků, oblékání, rozvoje řeči, pozornosti, paměti, hry, dodržování zásad prevence úrazů a bezpečnosti, aktivní řešení výchovných problémů dětí ve splolupráci s rodinou.

Chůva bude nápomocná učitelce MŠ, pod jejímž vedením bude plnit vše potřebné a pravidelně konzultovat výsledky.

Již dnes se domníváme o přínosu dotace týkající se chůvy a dalšího vzdělávání pedagogů, které budou pro naší MŠ a všechny děti přínosem.

Děkujeme zřizovateli OBCI Dřínov a zastupitelstvu  pod vedením  pana  starosty Miroslava Štěpánka za předfinancování celé akce do doby vyřízení potřebných formalit.

Poděkování patří též MAS HŘÍBĚCÍ HORY se sídlem v Těšánkách za vyřizování veškeré administrativní části.

V Dřínově 31.1.2017

Od 1.9. 2019 pokračujeme v projektu ŠABLONY II., prostřednictvím kterého jsme získali dotaci na mzdové prostředky školního asistenta, projektový den v MŠ a DVPP.

V Dřínově 1.9.2019                                               Ilona Novotná, řediteka MŠ Dřínov