KARANTÉNA - celá MŠ Loděnice

!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Sdělení KHS

Dobrý den,

obdrželi jsme dnes od vedení Mateřské školy Loděnice, Husovo náměstí 37, 267 12 Loděnice (dále jen MŠ Loděnice) IČ 75033992, informaci o tom, že Vaše dítě bylo dne 26.02.2021 přítomno v mateřské škole, kde přišlo do kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19, v rámci provozu třídy mateřské školy.

Na Vaše dítě se díky této skutečnosti vztahuje karanténa. Dle pravidel platných od 01.03.2021 bude trvat 14 dní od doby posledního kontaktu s nemocnou osobou, tj. minimálně do 12.03.2021 včetně.

Do výše uvedeného data, a zároveň do obdržení zprávy o negativním výsledku PCR testu na onemocnění COVID-19, je třeba, aby se Vaše dítě zdrželo jakéhokoli kontaktu s cizími osobami a nenavštěvovalo školské zařízení!!!!! Karanténní opatření se vztahují pouze na Vašeho potomka. Rodina by ale měla dle vlastního zvážení zavést patřičná opatření, zejména pak nepřijímat v domácnosti návštěvy, nikoho s dítětem v karanténě nenavštěvovat, v domácnosti intenzivně větrat, používat dezinfekci a podobně.

Pro ukončení karantény po 14 dnech od posledního kontaktu s osobou pozitivní na COVID-19 je povinnost Vaše dítě nechat otestovat PCR testem na přítomnost viru SARS-CoV-2, a to mezi 5. a 7. dnem od posledního kontaktu s pozitivní osobou, nejpozději však 10. den od posledního kontaktu s nemocnou osobou, tedy nejpozději do 08.03.2021 včetně.

Do školského zařízení může Vaše dítě nastoupit až po obdržení negativního výsledku testu, uplynutí čtrnáctidenní karantény, tedy po 12.03.2021, za předpokladu, že nebude vykazovat žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Vyberte si jakékoli odběrové místo, seznam odběrových míst je také na stránkách https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/.

Zkontaktujte, prosím, ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte, který Vám může vystavit žádanku na test a také doklad o ošetřování člena rodiny. Jako podklad k vydání příslušných dokumentů můžete použít i tento e-mail.

V době nepřítomnosti praktického lékaře bude možné vystavit Vašemu dítěti elektronickou žádanku na PCR test na onemocnění Covid-19 prostřednictvím KHS.

V případě pozitivního výsledku testu, bude dítě minimálně na 14 dní od testu v izolaci. Karanténa se pak bude týkat všech vašich rodinných příslušníků, kteří jsou ve společné domácnosti. Do dětského kolektivu se bude moci vrátit po uplynutí minimálně 14 denní izolace a zároveň pokud nebude mít 3 dny zpětně žádné příznaky nemoci. Pokud bude výsledek testu pozitivní, informujte o tom prosím ihned vedení školy a také mne na e-mailovou adresu zuzana.jelinkova@khsstc.cz nebo tel.: 311 548 835

Pokud Vaše dítě bylo již v minulosti pozitivně testováno na onemocnění COVID-19, a od prodělání onemocnění neuplynulo více než 90 dní (90-denní lhůta se počítá ode dne pozitivního odběru), a zároveň nevykazuje příznaky onemocnění COVID-19, karanténní opatření ani povinnost absolvovat PCR test, se na něj nevztahují a může tedy do MŠ Loděnice nadále docházet (není-li z důvodu karantény zařízení celé uzavřené). Pokud tuto skutečnost vedení mateřské školy nezaznamenalo, např. v případě prodělání onemocnění v době vánočních prázdnin a podobně, bude nutné na tuto skutečnost vedení MŠ upozornit a případně i doložit – například SMS zprávou o pozitivitě dítěte nebo alespoň čestným prohlášením zákonných zástupců dítěte. Tuto informaci o 90 denní ochranné lhůtě Vašeho dítěte sdělte, prosím, také mně na výše uvedenou e-mailovou adresu.

Další praktické informace naleznete zde:

Děkuji. V případě nejasností mne prosím kontaktuje.

Zuzana Jelínková

referent oddělení hygieny dětí a mladistvých pro okresy Beroun a Příbram