LISTOPAD 2022

Vážení rodiče,

protože budeme pro děti tvořit adventní kalendář, tímto Vás prosíme o donesení balených bonbonů (například: sisinky, gumové bonbony balené v mini sáčcích, tyčinky Kinder čokolády, lízátka, apod.) Nebalené bonbony nebo čokoládky (jako např. medvídky atd.), prosíme, nenoste!

Na besídku 14.12. oblečte děti do vánočního oblečení. Děvčata: šaty, sukýnky, trička. Chlapci: vánoční tričko, kalhoty. (velký výběr vánočního oblečení za rozumné ceny - obchůdek PEPCO Beroun).

Moc děkujeme.

Fotografie: ​na fotografie třídy se můžete podívat ve spodní části (viz GALERIE ČLÁNKU)

Básničky:

Zalezli broučci do kapradí a spí už ve své postýlce. Jen jeden ještě trávou pádí ve své noční košilce. Zima mu fouká na kolínka, v dešti se může utopit. Uspěme tedy malého broučka, ať z jara ho můžeme probudit. (Broučci)

Jednou venku při setmění, děti v strašidla se mění. V okně dýně uvnitř svíčka, halloweenská mají trička. Od domu k domu běhají a koledu všem říkají. Dejte nám sladkou koledu nebo vám něco provedu. (Halloween)

PÍSNIČKY A BÁSNIČKY (VYSTOUPENÍ NA ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU 27.11.2022)

VÁNOČNÍ STROMEČEK

VÁNOČNÍ ZVONEČEK TIŠE ZVONÍ, V POKOJI JEDLIČKA LESEM VONÍ. ZDOBÍME STROMEČEK PRO ŠTĚDRÝ DEN, VÍTÁME VÁNOCE, RADOSTNÝ SEN. VÁNOČNÍ STROMEČEK SVĚTLEM ZÁŘÍ, RADOSTNÝ ÚSMĚV JE V KAŽDÉ TVÁŘI. VESELÉ VÁNOCE VÁM PŘEJEME, PÍSNĚ A KOLEDY ZAZPÍVEJME.

STOJÍ VRBA KOŠATÁ

STOJÍ VRBA KOŠATÁ, HEJ, HEJ, KOLEDA, NA NÍ KOZA ROHATÁ, HEJ, HEJ, KOLEDA. PŘIŠEL TĚ K NÍ KMOTR VLK, HEJ, HEJ, KOLEDA, NATAHUJE NA NI KRK, HEJ, HEJ, KOLEDA. PANÍ KMOTRA, POJĎ DOLŮ, HEJ, HEJ, KOLEDA, A JÁ DOLŮ NEPŮJDU, HEJ, HEJ, KOLEDA. TY MÁŠ VELKÝ ZUBISKA, HEJ, HEJ, KOLEDA, NATÁH BYS MI KÚŽISKA, HEJ, HEJ, KOLEDA.

ANDÍLEK

NA BÍLÉM OBLÁČKU ANDÍLEK MALIČKÝ, PRSTÍČKY ROZSVÍTÍ SNĚHOVÉ HVĚZDIČKY. JEDNU NÁM POSÍLÁ I S PŘÁNÍM OD SRDCE, AŤ S LÁSKOU PROŽIJEM LETOŠNÍ VÁNOCE.