LEDEN 2023

Vážení rodiče,

v úterý dne 31.1.2023 v 16:00 se budou v 1. třídě konat třídní schůzky (pouze rodiče dětí 1. třídy !!!). Na třídní schůzky se dostavte i s dětmi !!!

Děkujeme a těšíme se na osobní setkání.

Pracovní listy: "PL" viz SOUBORY KE STAŽENÍ ve spodní části webové stránky

Fotografie: ​na fotografie třídy se můžete podívat ve spodní části (viz GALERIE ČLÁNKU)

Básničky:

Leden, leden přikryl vodu ledem. Tam, kde včera byly louže, tam to dneska pěkně klouže. (Leden)

Leze ježek, leze v lese, jablíčka si domů nese. Děti v lese běhají, ježka všude hledají. "Ježku!!!" Ježek píchá do všech stran: "Já se chytit nenechám!" Leze ježek, leze v lese, jablíčka si domů nese. Do listí se zahrabal, schoulil se a potom spal. (Ježek)

Brum, brum, brum, medvěd staví dům. Nejdřív okno, potom střechu, pak si vleze do pelechu. (Medvěd)

Tiše, tiše, ježek spí. Kdo ho vzbudí, toho sní. Já mám doma ovci, můžu dupat jak chci. Já mám doma berana, můžu dupat do rána. (pohybová hra "Na ježka")

Medvěd klepe peřinu, už se chystá na zimu. Záležet si musí dát, až do jara bude spát. (Medvěd)

Honil bacil bacila, po mateřské školce, chtěl ublížit klukovi, taky malé holce. Děti si však před jídlem, ruce mýdlem myly, nad špatnými bacily snadno zvítězily. (Bacil)

Kam mě brusle povezete? Nepojedu kam vy chcete. Když jsem jednou na ledu, kam chci, já tam pojedu. (Brusle)