Pokyny pro strávníky MŠ

ZŠ LODĚNICE, Školní 255, 267 12  Loděnice,

Číslo účtu:  7760430267/0100

Vážení rodiče, vážení budoucí strávníci,

přečtěte si prosím Vás, velmi pečlivě tyto základní pokyny týkající se provozu školní jídelny ZŠ Loděnice, který je řízen pomocí počítače.

• Každý strávník musí nejdříve vyplnit přihlášku ke stravování, kterou obdrží v mateřské škole. Na ní vyplní základní osobní údaje a číslo účtu, ze kterého bude prováděna platba stravného na základě povolení inkasní platby stravného u své banky.

• V případě nemoci je možné odhlásit oběd na příští den buď osobně v mateřské škole anebo telefonicky/SMS na číslech příslušné třídy:

1.třída – Broučci …………. 731 90 33 75

2.třída – Koťata …………..  731 90 30 10

3.třída – Chobotničky .….   731 90 30 50

od 6,45 do 14,00. Na pokyn daný po čtrnácté hodině nelze už reagovat. V jídelně jsou od této hodiny připravovány potraviny na počet přihlášených strávníků příštího dne. Oběd již hotový v den odhlášky je možné odebrat do přinesených nádob. Dle zákona 561/2004 Sb. a vyhlášky 107/2005 má strávník nárok odebrat ve školní jídelně dotované jídlo v době pobytu ve škole a první den nepřítomnosti. Školní stravování je stravování žáků pouze v době jejich pobytu ve škole v době výuky. Oběd i svačiny jsou dotované  tzn. pouze za cenu potravin. V době nepřítomnosti ve škole nemá žák nárok (mimo 1 dne nepřítomnosti) na dotovanou stravu, proto je nutné stravu odhlásit. Pokud se tak neučiní, jídlo bude účtováno v celkové výši, tj. včetně režijních a ostatních nákladů. Cena nedotovaného jídla pro žáky MŠ 3-6 let bude 97Kč a pro žáky MŠ 7-10 let bude 107Kč.

• Stravné je placeno zálohovým způsobem, vždy 14. se platí na měsíc následující. /k tomuto datu je nutné mít na účtu finanční krytí, jinak nebude možné provést inkaso/.Odhlášky provedené v měsíci, na který je zaplaceno, se převedou do měsíce následujícího. V případě nezaplacení stravného je strávník vyřazen dočasně ze stravování do doby, než stravné uhradí. Bankovní poplatky za stravné hradí ZŠ.

• Cena obědů je

děti MŠ 3-6 let dopolední svačina  11,-kč

děti MŠ 3-6 let oběd  20,-kč

děti MŠ 3-6 let odpolední svačina  11,-kč

děti MŠ 7 let dopolední svačina  12,-kč

děti MŠ 7 let oběd 28,-kč

děti MŠ 7 let odpolední svačina  12,-kč

• Pevně věříme, že jste trpělivě a pečlivě tento text přečetli až do těchto míst. Přejeme si, aby naše spolupráce probíhala bez chyb a k Vaší spokojenosti. Pokud přece jenom vznikne problém, jsme ochotni kdykoliv osobně či telefonicky Vaše připomínky řešit přímo v kanceláři školní jídelny, případně telefonicky na čísle 311672252.

V Loděnici dne 1.1.2023                                                                                                                     Jana Prokopová

vedoucí ŠJ