LEDEN 2017

Návštěva divadla

9. 1. 2017 se opět děti ze třídy Motýlků a Sluníček vydaly do Západočeského divadla v Chebu. Tentokrát je čekalo překvapení v podobě divadla až z Popradu. Pohádka „Tárajko a Popletajka“ byla výpravou z pohádky do pohádky. Celý děj byl protkán písničkami a tancem, což se dětem velice líbilo. Velký obdiv u dětí i dospělých diváků sklidily nádherné kostýmy a masky, např. Shrek, princezna Sophie, mimoni Stuart a Bob a obrovský nádherný medvídek panda Vanda.

"SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY - CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY"

OD LEDNA 2017 JSOU VŠECHNY DĚTI ZAPOJENY DO CELOROČNÍHO PROJEKTU PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI  "OTVÍRÁME OPONU" - POMOCÍ POHYBOVÝCH DOVEDNOSTÍ A ROZVÍJENÍ POZNÁNÍ OBJEVUJEME SVĚT.

CÍLEM PROJEKTU JE ZAPOJENÍ CO NEJVÍCE DĚTÍ DO POHYBOVÝCH A ROZUMOVÝCH AKTIVIT.

Zimní olympiáda

Dne 12. Ledna 2017 proběhla na naší školní zahradě zimní olympiáda. Děti pod vedením svých vlajkonošů nastoupily do družstev, aby si vyslechly slavnostní zahájení provázené krátkou básní:

„Sportujeme, závodíme,

a zimu si užíváme,

my se sněhu nebojíme

a všichni se usmíváme.

sníh, sníh, sníh –

to je přece smích.“

Po zaznění hip, hip, hurá se děti rozešly k různým sportovním stanovištím, kde plnily úkoly jako například běh slalomem, skok do dálky, hod míčkem na cíl, prolézání tunelu, válení sudů a přeskakování překážek.

Závěrem vyhodnotily paní učitelky sportovní výkony všech dětí, na které čekala sladká odměna opět s pokřikem hip, hip, hurá.

SLUNÍČKA V LA RITMĚ

V pondělí 23.1.2017 se i přes nepřízeň počasí vydala naše třída Sluníček do ašské Laritmy na konzert Honzy Krejčíka. Vtipný kostým, veselé písničky doprovázené pohybem, rozesmály děti i dospělé. Velmi pěkný byl závěr Honzova vystoupení, kdy všechny děti pochválil a pohladil obřími chválícími rukavicemi a nabídl společné foto. Více na www.krejcikhonza.cz nebo na YouTube-videa.