BŘEZEN 2018

LESNÍ ROH VE TŘÍDĚ MOTÝLKŮ

5.3.2018 jsme měli velkou radost, że Míšova maminka přijala naše pozvání do třídy Motýlků. Paní Evička vyučuje v Lidušce hru na hudební nástroje. Na ukázku si přinesla malou i velkou zobcovou flétnu a také flétnu příčnou. Předvedla dětem, jak se na tyto nástroje hraje a pak následovaly hudební hádanky. Ty děti zvládly      s přehledem. Dech jim ovšem vyrazil skvostný hudební nástroj - lesní roh. Při hádání, z jakého materiálu je vyroben, zaznělo : " Zlato, sklo, zrcadlo..." , nástroj se totiž jen blýskal. Paní Evička dětem na lesní roh zahrála a děti jí na oplátku zazpívaly. Bylo to velice milé a příjemné setkání a Míšově mamince za ně moc a moc děkujeme.

Na návštěvě v knihovně

Jelikož nastal BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY a také jsme si po dobu dvou týdnů s dětmi ze třídy Sluníček povídali o nejrůznějších pohádkových knihách, navštívili jsme ve čtvrtek 15. 3. 2018 MĚSTSKOU KNIHOVNU.

Ve dveřích nás uvítal usměvavý pan knihovník, který si pro nás nejprve připravil krásnou a zajímavou knížku, podle které se děti učily počítat a rozeznávat nejrůznější zvířata a předměty, které nás obklopují. Poté dětem zazpíval za doprovodu kytary písničku „O DUHOVÉ KULIČCE“ a v neposlední řadě dětem vysvětlil význam knihovny a dovolil jim půjčovat si z regálů všechny knihy, které je zaujaly a upoutaly a s opatrností v nich listovat a prohlížet si je.  Závěrem této návštěvy předaly děti panu knihovníkovi naší „KNIHU PLNOU POHÁDEK“, kterou samy vyrobily v mateřské škole.

Doufáme, že si všechny děti z tohoto příjemně stráveného dopoledne odnesly spoustu pěkných a zajímavých zážitků.

28. 3. 2018 DIVADLO V MŠ "PEPO, TAK UŽ DOST"