MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

Mimořádné opatření - respirátory v MŠ (vyjma dětí)

Informace k mimořádnému opatření Ministerstva Zdravotnictví.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

S účinností od 25. února 2021 do odvolání platí:

• Všem osobám se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest, kterým je
  • respirátor nebo obdobný prostředek splňující normu (např. FFP2/KN 95),
  • zdravotnická obličejová maska (nanorouška) splňující normu

ČSN EN 14683+AC,

které brání šíření kapének:

• ve všech vnitřních prostorech školy,
  • na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry.

Výše uvedený zákaz se nevztahuje na:

• děti v mateřské škole (pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci jsou povinni výše uvedený respirátor nosit)
  • strávníky ve školních jídelnách v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů, a to za podmínky, že sedí u stolu.

Ve výjimečných případech, kdy je nezbytné, aby žák při výuce viděl na ústa učitele, je možné, aby učitel použil jako ochranný prostředek dýchacích cest ochranný štít, a to za podmínky, že dodržuje vzdálenost alespoň 2 metry od žáků.

Více informací naleznete zde: