Informace pro rodiče - co dítě potřebuje do MŠ

Informace pro rodiče MŠ Blažovice

1. Co bude Vaše dítě do MŠ potřebovat?

• Přezůvky s pevnou patou, případně ortopedické sandály (pantofle nejsou vhodné)

• náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko 2 kusy, tepláky, (i větším dětem se může stát, že se mohou polít)

• pohodlné, vzdušné oblečení do třídy — oděv příliš těsný, malý nebo na zapínání vzadu je nevhodný

• oblečení na pobyt venku (džíny nejsou na vycházku to pravé — také musíte počítat s tím, že se děti venku zašpiní), holínky, pláštěnku, pokrývku hlavy vhodnou dle ročního období

• náhradní oblečení uložíte v šatně do boxů

• v zimě rukavice přidělané na šňůrku k bundě (zamezíte případné ztrátě)

• pyžamo, povlečení i s obsahem, prostěradlo na dětskou matraci (popř.nepropustná podložka), předáte ve třídě

• Dobrovolné (moc nám to pomůže): krabičku vytahovacích kapesníčků, balení toaletního papíru, 11 tekutého mýdla, kuchyňské utěrky, vytahovací ubrousky, kuchyňské ubrousky, velké mikrotenové sáčky, vlhčené ubrousky

• Žádáme rodiče o důsledné podepisování

2) Co dítě v MŠ nepotřebuje:

-věci krásné a nebezpečné — veškeré ozdoby na krku a rukou (prstýnky, náramky, řetízky), ostré věci, spreje

- sladkosti, žvýkačky a jiné potraviny — stravování a pitný režim jsou pro děti zajištěné v dostatečném množství po celý den

- osobní hračky a předměty — ponechme dětem možnost poznávat hračky a předměty z prostředí dětské herny a školní zahrady. Ztráta, hledání či poškození hračky z domova může být pro dítě velmi nepříjemné a stresující. Děti si mohou do MŠ přinést pouze plyšáčka nebo knížku.

1. Adaptace dětí

Na nové děti se těšíme v době od 6:30 — 16:30 hodin. Každé nově příchozí dítě má čas pro adaptaci na nové prostředí. Rodiče mají možnost pobýt s dítětem první dny ve třídě, doba adaptace je čistě individuální. První den doporučujeme pobýt v MŠ max. 30-45 minut, rodiče se pak s učitelkou domluví na dalším průběhu adaptace. Není potřeba spěchat, děti se mohou adaptovat postupně.

1. Co by dítě mělo umět před nástupem do MŠ

• Umět si říci, co dítě chce nebo potřebuje

• Používat kapesník, toaletní papír

• Samostatně si obléci jednoduché části oděvu, spolupracovat při oblékání