Náš výlet do Westernového městečka Boskovice

Vyjížděli jsme brzy ráno a o půl desáté, po něžné jízdě v klimatizovaném autobuse firmy pana Hřebíčka, jsme stanuli na písčité půdě Boskovické brázdy. Na parkovišti to vypadalo stále civilizovaně, ale po vstupu do přilehlého lesa jsme se pomalu nořili do minulosti a za "Velkou louži". Úzká písčitá cesta nás přivedla na Main Street malého městečka, kterému vládl šerif Jerry. Ani jsme se nestihli rozkoukat a už nás vítal, informoval nás o pravidlech a zákonech jeho města a varoval: "Střílím rychle a přesně!" Rozutekli jsme se do směnáren pro Boskovické dolary, abychom si mohli začít užívat všeho, co město nabízelo. A nebylo toho málo. Kromě obchodů s dobovým oblečením, zbraněmi, šperky či amulety tu byl i veliký Saloon, možnosti rýžování zlata, svezení na koni, vodění kozy, střílení z koltu, házení tomahawkem, střelba z luku, hledání pokladů, krmení ryb a ještě k tomu všemu nějaké doplňkové soutěže, dvě představení v přírodním amfiteátru a počasí, jako vystřižené z Divokého západu. Během výletu jsme nabyli tolika vjemů a dojmů, že jsme si z nich další den vytvořili plakát, který máte nyní možnost uvidět v přízemní chodbě naší školy.