Naše škola

Základní škola Vidochov je malotřídní škola, která poskytuje vzdělání žákům z pěti ročníků. ZŠ má kapacitu 36 dětí, školní družina s kapacitou 30 dětí, MŠ s kapacitou 33 dětí a školní kuchyň a jídelnu s kapacitou 90 strávníků.
Naše škola se vyznačuje rodinnou atmosférou, která ja způspobena zejména nevelklým počtem pedagogických pracovníků a faktem, že se školáci i děti školkového věku potkávají na chodbách i v jídelně. Společně připravují a účastní se nejrůznějších akcí pro rodiče i veřejnost.

Po ukončení 5. ročníku žáci odcházejí většinou do Základní školy v Nové Pace nebo Gymnázia v Nové Pace.

Budova školy se otevírá v 6:30 a vlastní vyučování začíná v 7:50. Školní družina má provozní dobu 12:00 - 16:00.
Mateřská škola je otevřena od 6:30 - 16:00 hodin.

Škola je schopna zajistit výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků mimořádně nadaných.