Začátek nového školního roku 2022/2023

Základní škola

Ve čtvrtek 1. září jsme uvítali do první třídy 9 prvňáčků. Celkově máme pro tento školní rok 28 žáků. Došlo i k menším personálním změnám. V 1. a 2. ročníku je třídní učitelkou Mgr. Kamila Šabatová, ve 3.-5. ročníku p. učitelka Pavlína Maximová. V této třídě je nová paní asistentka pedagoga Hana Karlovská. Ve všech třídách učí dále paní učitelka Simona Černá a Radana Beránková. První den jsme zahájili slavnostně. Po uvítání rodičů a prvňáčků v šatnách, jsme prvňáčky nejdříve vyfotografovali před školou. Ve třídě jsme se společně s žáky 2. ročníku vzájemně představili. Každý žáček si vybral z magnetické tabule obrázek kluka nebo holky, na který si napsali své jméno. V lavicích na prvňáčky čekala velká spousta překvapení a dárečků. Škola zakoupila všechny učebnice a sešity. Z tradičního příspěvku našeho zřizovatele 1.000Kč na prvňáčka jsme pořídili veškeré školní a výtvarné pomůcky na celý školní rok. Z projektu Královéhradeckého kraje prvňáčci dostali reflexní sáček s překvapením Besipu a z projektu Ovoce do škol boxík na svačinu s pitíčkem a hračkou. Po krátkém povídání si žáčci za pomoci rodičů vše uložili do aktovek. Následně přešli do vedlejší třídy ke starším žákům, kde si zahráli několik seznamovacích her. S rodiči následovala informační schůzka k organizaci 1. třídy a školní družiny.

Všichni jsme se na žáky moc těšili, a tak nám dopoledne uteklo jako voda. Společně jsme si první den opravdu užili. Všem žákům, rodičům i pedagogům přeji úspěšný a co nejklidnější školní rok!!!

K. Šabatová