Listopad v MŠ II.

V měsíci listopadu jsme s dětmi přošli obůlébená témata: Rodina, Co dělá máma s tátou, Co si koupím a Moje tělo. Každé téma se snažíme propojit s co možná nejvíce smysly a také s každou výchovou, od pohybové, výtvarné, jazykové, hudební, matematické až po logopedickou.

Děti vytvořily nádherné obrazy tuší, anilinovými barvami a suchou křídou, některé se dokonce dostaly do rámů a jsou v naší jídelně. Popisovali jsme fotografie z rodin a snažili se popsat rodinné vazby (bratr, strýc, tchán, tchýně, snach, zeť, prababička apod.)
K našemu překvapení a spokojenosti znají děti povolání svých rodičů, pan Martinec nás dokonce přijal ve své dílně, za což děkujeme.

Povědomí o svém těle předškolní děti mají vesměs solidní, takže jsme probrali naše tělo od hlavy až po malíček na noze.
Znalosti o nakupování mají děti velice dobré. Zabývali jsme se také tím, jak lze vlastně dnes platit (peníze, karty, telefon nebo hodinky).

Navštívila nás také paní učitelka M. Grohová se svým divadýlkem.

Celkově jsme v listopadu i navzdory počasí chodili v hojném počtu.