LISTOPAD V MŠ I.

Měsíc listopad byl plný aktivit a povídání na krásná témata. Prvním tématem bylo téma Co dělá máma s tátou. Děti zjišťovaly, jaká povolání májí jejich rodiče, co jejich práce obnáší a proč do ní musejí chodit. Naučily se například písničku Pekař peče housky a procvičily si jemnou motoriku, když šroubovaly matku na šroubek. Druhým tématem bylo téma Rodina. Děti se snažily pochopit vazby v rodině a používat pojmy maminka, tatínek, sestra, bratr, sestřenice, bratranec, babička a děda. Dalším tématem bylo Moje tělo. V rámci tohoto tématu jsme poznávali naše tělo ze všech možných úhlů a zapojili jsme všechny smysly. Vytvořili jsme z ruliček od toaletního papíru kostru lidského těla a na vlastní kůži potrénovali smysly. Největším úspěchem bylo poznávání chutí, kdy jsme ochutnávali citrón, sůl, cukr a grepfruit. Následovalo téma Co si koupím. Děti vyprávěly o obchodech, které znají. O zboží, které mohou koupit a za co ho mohou koupit. Posledním tématem, které se nám bude prolínat ještě do začátku prosince, bylo téma My se čertů nebojíme. Děti vyrobily krásné papírové Mikuláše, čerty a anděly, kteří zdobí nástěnky mateřské školy. S čertíky zkoušely počítat uhlíky a naučily se píseň ,,My jsme čerti z pekla". V tomto měsíci nás také čekala první adventní neděle, která byla spojená s rozsvícením vánočního stromu a vystoupením dětí z MŠ a ZŠ s pásmem písní a básní.