Listopad ve školní družině

Listopad ve školní družině jsme zahájili pozorováním a zkoumáním podzimní přírody. Sbírali jsme krásně barevné podzimní listy, které sfoukl vítr ze stromů, zkoumali jejich tvar a vůni. Děti si vyzkoušely např. seřadit listy podle velikosti na čas nebo je přiřadit ke správným stromům. Společně jsme vyrobili listové okénko z kartonu a pak skrz něho pozorovali a fotili přírodu. Z darů a květů podzimu jsme tvořili podzimní účesy, to nás moc bavilo. Další týden jsme zahájili povídáním a legendou, která se váže k svátku Sv. Martina. Společně jsme si řekli, na který den připadá svátek Sv. Martina v kalendáři, co obnáší Svatomartinské posvícení a jak se nám postupně v tuto dobu mění počasí. Dělali jsme také pokus s foukáním do peříčka a s vytvořili si bílé husí pírko z vlny. S dětmi jsme začali tvořit adventní výzdobu a povídali jsme si o tom, jak lidé žili v době adventu v minulosti a jak ho prožíváme dnes. Také jsme uklízeli listí před příchodem zimy a povídali si o tom co můžeme uklidit doma a pomoci tak rodičům a prarodičům. Počasí nám celkem přálo a tak jsme chodili na procházky a hráli různé hry motivované podzimem a zimou na hřišti U srubu, U kostela i na zahradě MŠ. Postavili jsme si prvního sněhuláka. Celý měsíc jsme se také připravovali na vánoční vystoupení. Děti nacvičovaly vánoční písně, koledy, taneček a tvořily krásné výrobky a dárečky z keramiky pro rodiče. Ty pak předaly při vystoupení u rozsvícení vánočního stromečku 26.11. ve Vidochově. Některé děti vystoupily ještě u rozsvícení vánočního stromečku v obci Stupná.