Dokončení plaveckého kurzu

Ve čtvrtek 8.12. jsme jeli naposledy s dětmi do bazénu v Nové Pace na plavání. Během deseti lekcí se děti měly za úkol zejména seznámit s vodou, mít z ní radost a odbourat případný strach. Instruktoři dětem připravovali poutavé činnosti, často doprovázené básničkou. Děti si namáčely obličej do vody, polévaly si hlavičky vodou, „bublaly“ do vody, chodily po vodní cestě, sbíraly míčky, splývaly a dokonce navštívily i velký bazén. Každá lekce začínala rozcvičkou jak na suchu, tak ve vodě.
Po deseti lekcích si ale děti osvojily i základy pro samotné plavání a to kraulové nohy.
Každá lekce dětem utekla a vždy se ve čtvrtek těšily, až pojedou na plavání. Veliké díky patří pracovníkům bazénu za velice milý přístup a ochotu. Budeme se těšit na příští rok.