Prosinec v MŠ

Poslední měsíc tohoto roku se nesl v duchu krásného tématu My se čertů nebojíme. Celý týden jsme si povídali o Mikuláši, čertech a andílcích. Prohlíželi jsme si knížku od Josefa Lady s krásnými obrázky, naučili jsme se písničku My se čertů nebojíme a zatančili jsme si taneček Mazurka. Tiskali jsme bramborovými tiskátky ořechy do punčochy a vyrobili jsme krásné papírové Mikuláše, čerty a anděly, kteří zdobili naší školkovou nástěnku. Pro velkou nemocnost jsme mikulášskou nadílku přesunuli do dalšího týdne. Děti se již od samého rána scházely v kostýmech čertů a andílků, celé dopoledne bylo plné her a soutěží a navštívil nás i sám Mikuláš se svou družinou. Dalším tématem, které nás provázelo do konce tohoto roku, bylo téma Vánoční cinkání. Děti vyráběly vánoční hvězdičky, tiskaly prstovými barvami a vyráběly papírové vánoční koule. Zpívaly se vánoční písně a koledy, všechny děti si kreslily dopis Ježíškovi a povídali jsme si, co by si od něho přáli. V pondělí 19.12. jsme již od ranních hodin vyhlíželi příchod Ježíška a po zazvonění kouzelným zvonečkem se děti dočkaly krásné vánoční nadílky pod stromečkem. Tímto bychom chtěli velice poděkovat všem vidochovským Ježíškům, kteří se podíleli na dárcích pro děti. Poslední den toho roku si děti pouštěly lodičky ze skořápek a pozorovaly, jak lodičky plují. Na závěr přišel i předvánoční přípitek s přáním hezkého prožití vánočních svátků.