Vánoční nadílka v ZŠ

Čtvrtek 22.prosince byl poslední den školy v závěru roku 2022. Tento den jsme si užili především vánočně. Od rána na žáky ve třídě čekala nadílka pod stromečkem. S rozbalováním jsme počkali až do svačiny. Abychom si zkrátili čas, vyrobili si žáčci 1. a 2. třídy lodičky ze skořápek ořechů a vánoční svícen z jablka se svíčkou. Ten si každý ozdobil podle svého. Svícínek jsme zdobili sušeným ovocem, želé bonbóny a smrkovými větvičkami. Při vyrábění jsme si povídali o vánočních zvycích, o přáních a dopisech pro Ježíška. Po svačince nastal konečně ten nejočekávanější okamžik-rozbalování dárků. Dárečky v podobě interaktivních her a stavebnic si žáci hned vyzkoušeli. Nejvíce se jim líbily programovatelné myšky, sbírání sýrů a špikovací úkoly. Tyto interaktivní hry budeme využívat po celý školní rok v rámci hodin matematiky a prvouky. Poslední dopoledne jsme si moc užili.

Žáci 3.,4. a 5. třídy se také již od časného rána nemohli dočkat vánoční nadílky. Před tím jsme si ale společně zazpívali vánoční koledy, připomněli jsem si s dětmi různé vánoční zvyky, a tak nám ten čas před samotnou nadílkou velmi rychle utekl. Dárečky v podobě interaktivních her a stavebnic si žáci hned vyzkoušeli a velmi je aktivity s nimi nadchly. Už se moc těšíme, až budeme tyto interaktivní hry používat v různých vyučovacích hodinách. Poslední dopoledne ve škole tohoto roku jsme si všichni moc užili.