Animační workshop v DDM (3.-5. třída)

V pondělí 5. prosince jsme s žáky 3.-5. ročníku navštívili animační workshop v novopackém DDM. Tematicky se animace týkala právě Mikuláše.

Žáci byli na začátku seznámeni s pojmem animace (a jejím rozdílem s hraným filmem), typy animací atd. Dále se rozdělili do skupin, kdy každá ze skupinek měla na starost právě jednu z postav Mikuláše, čerta a anděla.

Postavičku museli nakreslit, zakomponovat ji do děje a „rozpohybovat“ pomocí jednotlivých záběrů.

V DDM disponují nejen zkušenými a vystudovanými lektory, ale také profesionálním zázemím a technikou pro animaci samotnou.

Musím říct, že bylo úžasné sledovat děti při práci, jak si dokázaly poradit a fungovat v jednotlivých skupinách. A výsledek dopolední práce všech žáků a lektorů je skvělý, animace se opravu povedla.

Pro žáky, které by animace bavila, nabízí DDM kroužek, ve kterém by i nadále mohli rozvíjet svou kreativitu.

Animaci je možné vidět na FB stránkách školy:

(Pavlína Maximová)