Leden v mš II.

Začátek nového roku ještě doznívaly svátky vánoční, které definitivně ukončili až Tří králové. Následovalo zásadní téma a to oblečení. Zde děti projevily velkou znalost druhů a částí oblečení, pracovali jsme s demonstračními obrázky a přiřazovali druhy oblečení k určitému typu příležitosti. Nakonec děti vyrobily velmi náročný výrobek z papíru – „tkané tričko“

Následovalo bezedné téma U Krmelce, kde děti poznávaly lesní zvěř a měly fantastickou možnost se v rámci besedy s paní Alenou Hradeckou, lesním hospodářem, seznámit s prací v lese, pečování a pozorování lesní zvěře. S sebou přivedla i svou věrnou čtyřnohou kolegyni Arinu. Beseda plná fotografií, trofejí a zajímavého povídání byla pro děti velice přínosná. Děkujeme!

Posledním tématem bylo U Krmítka, kde se děti seznámily s názvy ptactva. Také jsme řešili stěhovavé ptáky a společně s dětmi z mš I. si ze slaného těsta vyrobily svého ptáčka. Ve třídě jsme také stavěli různá krmítka.

A jelikož nám už přály i sněhové podmínky, snažili jsme se být často venku na sněhu a brázdit místní kopce na lopatách. Stavba sněhuláků samozřejmě nechyběla. Děti stavěly věže z dřevěných kostek, proběhly velmi náročné partie šachu a

A nakonec jsme také začali vyplňovat pracovní sešity z projektu „Se Sokolem do života“. A zahájili také cvičení s tímto projektem.

Více fotografií naleznete zde: https://www.facebook.com/photo/?fbid=202625842288330&set=pcb.202626088954972