Leden I.MŠ

První měsíc v novém roce byl plný krásných témat a pozadu nezůstalo ani zimní počasí, které se ke konci měsíce ukázalo v celé své kráse. Vánoční čas jsme definitivně ukončili příchodem Tří králů, se kterým se pojilo i téma zima. Dalším tématem k povídání bylo oblečení, na kterém jsme si procvičili, jaké oblečení si v zimě oblékáme na sebe. Třídili jsme rukavičky podle vzoru, vyráběli rukavice z papíru a polepovali je hedvábným papírem. V tomto týdnu také probíhal projekt Barevný týden, kdy na každý den byla určená barva oblečení. Děti chodily již od rána v oblečení v dané barvě, o dané barvě jsme si celý den povídali, děti sbíraly body a na konci týdne bylo vyhodnocení, kdo nasbíral nejvíce bodů. Děti si tento týden velmi užily. Dalším tématem bylo téma U krmelce, kdy děti poznávali zvířata žijící v našich lesích. K této příležitosti jsme do naší školy pozvali na besedu o lese paní Alenu Hradeckou, která je hospodářem v mysliveckém sdružení Hubert Vrchovina. Tato návštěva byla, i s její fenkou německého ohaře jménem Arina, vskutku velkým zážitkem. Na závěr tohoto týdne pak děti představily své výrobky, které doma se svou rodinu na téma les a lesní zvířátka vyrobili. Tímto chceme poděkovat dětem, rodičům a dalším rodinným příslušníkům, kteří se na výrobcích podíleli. Jednalo se o nádherná díla. Po lesních zvířátkách následovalo téma U krmítka, kde jsme s dětmi poznávali ptáky našich zahrad. Povídali jsme si, jací ptáci u nás přes zimu zůstávají a jací odlétají do teplých krajin. Hráli jsme hru na kočku a vrabce a upekli jsme ptáčky ze slaného těsta, které si pak děti natřely temperou a ptáčci tak téměř obživli. Posledním tématem, kterým jsme zakončili měsíc leden, bylo téma pohádek. Povídali jsme si o Červené karkulce, kterou si děti zkusily i zdramatizovat a druhou pohádkou byla Sněhurka a sedm trpaslíků. Děti se díky ní na pár okamžiků proměnily v malé trpaslíky, povídaly si o barvičkách, o diamantech, které trpaslíci v podzemí dolují a sami si i zkusily takové diamanty najít v hromadě písku.