Leden ve školní družině

Měsíc leden jsme ve školní družině zahájili povídáním o jednom z přírodních živlů, a to o vodě v pevném skupenství – o sněhu a ledu. Inspirací nám byla pohádka Ledové království. Dále jsme nemohli zapomenout na tři krále k čemuž si děti vyrobily obrázek za použití akvarel a samozřejmě jsme si zazpívali písničku „My tři králové“ . V dalším týdnu jsme si povídali o známých sportovcích a zimních sportech, o tom, jaké je na ně potřeba vybavení a o fair play – jak prožíváme výhru a jak zvládat prohru nebo hru v týmech. Děti si vyzkoušeli kresbu v pohybu na téma – sportovci v zimních sportech. K tomuto tématu jsme si také splnili kvíz a zazpívali písničku „Když nemůžeš, tak přidej“, tu mají děti moc rády. Jako další aktivitu si děti vyzkoušely pokusy s vodou ve všech skupenstvích v rámci evvo aktivit – Ekoabeceda pro klima. Pozorovali jsme tání ledu, sněhu z různých povrchů – pokus s ledovou kostkou – ledovec ve vodě. Testovali jsme působení chladu ze sněhu na naši ruku přes různé materiály. Za odměnu si děti z 1. a 2. třídy vyzkoušely vyrobit zmrzlinu ze sněhu. Na toto téma si splnily kvíz. Celým měsícem nás provází Olympiáda Ledové Království, kde děti soutěží v pěti disciplínách, které jsou inspirovány stejnojmennou pohádkou, a tudíž se všechny konaly na sněhu nebo jsme k nim sníh používali. Když nám počasí nepřálo, tak nám zpříjemňovaly atmosféru v družině písničky z této krásné pohádky.