Poetické dopoledne v ZŠ

Poetickým dopolednem, které bylo plné básniček, rýmů a ilustrací, jsme ukončili první pololetí tohoto školního roku. Žáci první a druhé třídy pracovali celé dopoledne ve smíšených skupinách. Hledali v knížkách básničky a podle ilustrace odhadovali obsah básniček. Počítali jsme verše, sloky, písmenka. Pracovali s pracovními listy básníka Petra Psavce, kde hledali rýmy a zkoušeli s nimi vymyslet vtipné verše. Práce se jim velice dařila. Všichni krásně spolupracovali a vzájemně si pomáhali.

Starší žáci pracovali také ve skupinách, vyhledávali rýmy, doplňovali vhodná slova do básní, určovali druhy použitých rýmů v básních a vyhledávali informace o známých českých básnících. Zapojili jsme i robotické myšky. Žáci jim naprogramovali na čtvercové síti cestu mezi rýmujícími se slovy. Celé dopoledne nám rychle uteklo. Práce ve skupinách byla zase o něco kvalitnější, žáci si dokáží činnosti rozdělit mezi sebou a celkově lépe spolupracovat a vzájemně si pomáhat.

Po svačině nás čekala každoroční recitační soutěž všech ročníků. Atmosféra byla plná obav a trémy. Tu však všichni statečně překonali a přednesli krásné básničky. Z každého ročníku jsme vybrali nejlepší recitátory, kteří dostali diplom a drobné ocenění. Před obědem jsme žákům rozdali pololetní vysvědčení, za které si zaslouží velikou pochvalu. Samé jedničky si neslo domů 14 žáků z celkového počtu 28 žáků. Všem žákům gratulujeme k pěkným výsledkům v prvním pololetí a přejeme hodně sil a úspěchů v pololetím druhém.