Dračí den v MŠ

Ve středu 8.2.2023 jsme s dětmi v MŠ I. prožili projektový den v rámci tématu Povídám, povídám pohádku s názvem Dračí den. Jelikož se jednalo o pohádkové téma, fantazii se meze nekladly a vše bylo dovoleno. Hned ráno nás navštívil drak Dráča, který měl velké trápení, protože zapomněl, jak se létá. Děti si vyslechly jeho příběh, jak létat zapomněl a poté se snažily vymyslet, jak mu pomoci, aby se létat zase naučil. Vše dopadlo dobře a drak Dráča se opět vznesl na nebe nad Vidochovem. Poté se děti proměnily v rytíře, dostaly meč a štít a ve třídě je čekal velký malovaný drak. Ten se ale tvářil nepřátelsky a rozzlobeně a děti měly za úkol ho polepšit pomocí propichování balónků usměváčků, díky kterým se drak proměnil a stal se z něho hodný kamarád. Na programu byla i návštěva dračí slůje, kterou si mohly děti vyzkoušet a posadit se do ní. Na závěr si děti namalovaly, vystřihly a nalepily papírové draky i se šlehajícími plameny.