ÚNOR V MŠ I.

Měsíc únor jsme v MŠ I. zahájili krásným, dvoutýdením tématem Povídám, povídám pohádku. Kromě známých pohádek jako například O Sněhurce, Červená karkulka a O třech prasátkách, děti pracovaly s interaktivní robotickou myší, učily se ji programovat a určovat její cestu. Zároveň si povídaly o tom, co do pohádek patří a co ne. Shlédly pohádku O myšce a poznávaly skupenství vody díky pohádce O sněhové vločce. V tomto tématu jsme měli zařazený projektový den s názvem Dračí den. Od samého rána nás draci provázeli ať už ve formě pohádky, nebo samotného příchodu draka Dráči. Na závěr tohoto dne se děti proměnily v rytíře a mečem propichovaly nafukovací balónky.

Dalším tématem bylo téma Moje hračka. Největším zážitkem byla opět interaktivní robotická myš, která jezdila po osnově podle zadání a také samotná proměna dětí na roboty, které ostatní kamarádi slovně naprogramovaly a oni tak museli jít podle jejich instrukcí.

Posledním únorovým tématem byl Karneval. Celý týden nás provázeli šašci, klauni, hry a moře zábavy. V projektovém dnu s názvem Cirkusový den jsme si zahráli s papírovými šašky a skládali jsme je z geometrických tvarů. V pátek 24.2. pak toto téma zakončil karneval, na který se děti již od rána scházely v masách a celé dopoledne bylo plné her a soutěží.