Exkurze žáků 1.- 5. třídy do Čistírny odpadních vod ve Staré Pace

V rámci Dne otevřených dveří navštívili žáci naší školy dne 23. 3. Čistírnu odpadních vod ve Staré Pace. Exkurzí jsme tak oslavili Světový den vody, který si každý rok připomínáme k datu 22. března. Program jsme měli připravený na celé dopoledne. Po příjezdu do Nové Paky linkovým autobusem jsme si připomněli krásná místa v Nové Pace, na která jsme se vydali s průvodcem TOULÁČEK ANEB NÁDHERNÁ MÍSTA NA NOVOPACKU, který moc hezky ztvárnila Káťa Krausová. Do Staré Paky jsme se vydali pěšky. I přes nepříznivé počasí jsme si cestu užili a viděli spoustu pěkných míst. V Čistírně odpadních vod na nás již čekal pan průvodce, který nás seznámil s funkcí a významem této čistírny. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací a byly hodně zvídavé a aktivní. Po skončení exkurze žáci dostali drobné upomínkové předměty a informace, že se mohou zúčastnit soutěže o vstupenky do Aquaparku v Liberci. Během zpáteční cesty jsme ještě navštívili vlakové nádraží ve Staré Pace a poté nás již čekala cesta autobusem zpět do školy.