Beseda s paní Tošnerovou

Bylo nám velkým potěšením, že naší školu navštívila paní Kateřina Tošnerová, která s sebou přinesla nástroj všech nástrojů a to housle. Děti tak měly unikátní příležitost slyšet omamný zvuk toho nádherného nástroje. Krásným a velmi příjemným způsobem dětem nástroj popsala a samozřejmě předvedla i ukázku hry. Je opravdu úžasné poslouchat, když někdo na housle skutečně umí hrát. Tím ale tato malá beseda zdaleka nekončila. Paní Tošnerová přinesla dětem ukázat i své prví housle, na které nechala i děti zkusit zahrát. To děti skutečně nadchlo a téměř nikdo si tuto mimořádnou příležitost nenechal ujít, pedagogy nevyjímaje. Děti oslovila i kalimba a ukázka tibetských mís, kde krásně dětem bylo ukázáno, jak lze vidět zvuk – pomocí vlnící se hladiny vody v již zmíněné míse.
Náš hudební týden tak byl obohacen o opravdového hudebníka a za to velmi děkujeme.

Více fotografií a videa naleznete na našich FB stránkách: https://www.facebook.com/photo/?fbid=230098549541059&set=pcb.230099292874318