Březen v MŠ II.

V tomto měsíci bylo hlavní téma - Co jezdí, létá a plave, tedy dopravní prostředky a v našem pojetí předškoláků i základy dopravní výchovy. V rámci tohoto tématu jsme pracovali s demonstračními obrázky, kde děti poznávaly osobní i hromadné dopravní prostředky. A musím uznat, že překvapily naprosto skvěle. Vyrobili jsme si značky trháním barevného papíru a poté samozřejmě hledali, kde by tyto značky mohly být. S tím byla spojena velmi oblíbená píseň - Jede Mikeš na kole, kterou děti velmi zdatně dokázaly obohatit o pohyb.
Další úžasné téma bylo Já jsem muzikant, tedy vše, co se týká hudby. Toto téma je velmi obsáhlé a tak jsme velmi rádi, že se podařilo zapojit téměř všechny smysly k poznání hudby. Předškolní děti zkusily vyjádřit hudbu kresbou, poslechli jsme společně hudbu různých žánrů od SKA, přes punk, rock, hard rock, metal, speed metal, deadcore, techno, drum and bass až po klasiku jako je Vltava nebo státní hymna. Každé dítě ocenilo jiný styl :)
Velikým zpestřením byla návštěva paní Tošnerové, která je famózní houslistkou a tak děti velmi ohromila. Poté následoval rytmicky zaměřené dopoledne s bubny djembé, rytmickými nástroji a nakonec i didgeridoo.

Pomyslnou třešničkou na březnovém dortíku bylo téma velikonoc. To jsme s dětmi vyrobili závěsné vajíčko a namalovali kraslice jako zápich.