Den Země 1. a 2. třída

DEN ZEMĚ

V pátek 21. 4. jsme si s žáky 1. a 2. třídy připomněli nadcházející významný den pro naši planetu „Den Země“. Společně si při prvouce v kroužku povídali, jak ta naše planeta vznikla, jak jsme se na ní objevili my lidé a s námi i zvířata a rostliny. Podle obrázků jsme se dověděli něco o atmosféře, díky které můžeme na naší planetě dýchat vzduch a taky o ozonové vrstvě, která nás chrání před nebezpečnými slunečními paprsky. Všichni jmenovali, jednu činnost, kterou mohou oni sami pro planetu udělat, a tak ji chránit. V pracovním listu si obtáhli pastelkou ozonovou vrstvu a vybarvili obrázky živočichů a rostlin. Povídali jsme si i o tom, co naši Zemi nejvíce ohrožuje a znečišťuje vzduch. V pondělí si děti při výtvarné výchově nakreslily, jak to vypadá na skládce a společně jsme se zamysleli, jestli umíme správně roztřídit odpad do patřičných kontejnerů. Nakonec jsme si zahráli postřehovou hru na téma „Den Země“. V tomto duchu jsme pokračovali i v hodině českého jazyka a matematiky. Přečetli jsme si pohádku o moderním království, kde třídili odpadky. Žáci si zahráli na královské rádce a řešili úkoly, které království tížilo. Vypracovali pracovní list, jak naší planetě pomáháme a čím ji škodíme. Nakonec jsme vyrazili ven a počítali auta, která projela vesnicí, počet aut v rodinách a zahráli si pohybové hry s ekologickou tématikou.