LYŽAŘSKÝ KURZ 2023

V pondělí 6. března 2023 jsme se společně s dětmi z MŠ a žáky ze ZŠ v ranních hodinách vydali na

třetí týdenní lyžařský kurz. Tentokrát jsme vybrali lyžařské středisko ve Špindlerově Mlýně a

opět se společností Yellow point. Přihlásilo se 9 školáků a 16 školkáčků.

Hned jak jsme dorazili na místo, tak už v centru čekalo spoustu instruktorů, kteří se s dětmi

přivítali a pak pomohli všem do lyžařského. Následovala první ranní rozcvička. Poté přišlo na řadu

zařazení děti do různých týmů dle jejich lyžařských dovedností.

Už od druhého dne se několik dětí přesunulo na velkou sjezdovku do Svatého Petra, kde sedačková lanovka. Bravurně sjížděly sjezdovku pod vedením instruktorů a dle jejich požadavků. Koncem týdne už na sjezdovce jezdili skoro všichni.

U dětí byla vidět každý den na tváři velká spokojenost. Pozorovali jsme jejich obrovské úspěchy, jejich houževnatost, ale hlavně jejich smích. Všichni se neskutečně zlepšili a myslím si, že si to náležitě užili. Celý týden byl na změny počasí velmi vydatný. Od slunečného dne až po hodně propršený.

Ten nejdůležitější den, kdy se děti a žáci chtěli předvést v závodu, tak bylo počasí úplně nejhorší. Obloha byla celé dopoledne zatažená se silným deštěm. Ale i přesto byli všichni úplně nejlepší a jejich nálada se nijak nezhoršila. Předvedli se v plné parádě. A to díky obrovské podpoře všech rodičů, kteří se přijeli a podívat i fandit. Patří jim velké díky. Děti získaly diplom a průkaz lyžaře se sladkou odměnou.

Instruktoři i se svým vedením zaslouží naše poděkování za super kurz, za prima chování a velký zájem

naučit naše děti lyžařským dovednostem.

Už se těšíme na příští rok.