Čarodějnice v ZŠ

Dne 28.4. jsme si s dětmi z 1. – 4. ročníku uspořádali čarodějnický den. Konal se na hřišti u srubu. Děti si vyrobily v rámci ŠD krásnou čarodějnici, kterou společnými silami donesly na hřiště. Tam už měla naše čarodějka připravenou malou hranici. Prvním úkolem dětí bylo, napsat na lísteček své neřesti a ty dát čarodějnici do mošničky. Potom jsme je společně s čarodějnicí spálili a tak se jich zbavili . Následovaly soutěže, při kterých jsme se moc bavili. Byl to taneček, který si děti v družstvech samy vymyslely na písničku „Saxana“. Dále to byly soutěže „Úklid čarodějnické chatrče“, kdy děti za pomoci koštěte běžely slalom s míčkem mezi barevnými terčíky a „Hod pavoukem“, kdy se děti trefovaly pavoukem v podobě tenisáku obaleného v černé látce z určené vzdálenosti do obruče. Malou komplikací bylo odvádění některých dětí po vyučování do školy a na kroužky, ale vše jsme zvládli a náš den si užili.