Čarodějnický rej

V pátek ráno přicházeli do školy čarodějové a čarodějnice. Někdo přiletěl na koštěti, někdo čaroval svoji čarovnou hůlkou. Později jsme se společně přivítali při promenádě, kde každý prozradil svoje čarovné jméno (si je samy děti vymýšlely). Nesměl chybět ani čarodějnický tanec s písní Pět ježibab. Pak čarodějnická parta zkoušela své dovednosti v různých soutěžích. (př. Protáhni se úzkou skulinou nebo podplaz se pod velkou větví,…..). Nesmělo chybět v tento den jedno velké společné kouzlo. Společnými silami jsme vytvořili kouzelný lektvar (vílí prášek, netopýří drápky, žabí sliz,…), který se přeměnil na bonbónové želé plné medvídků a hadů. V číších s brčkem jsme měli k pití žabí vodu. Čarodějnické dopoledne jsme zakončili dárkem v podobě malého cestovního košťátka.