DUBEN V MŠ I.

Měsíc duben jsme zahájili Velikonocemi, které byly veselé a pestrobarevné. S dětmi jsme napekly velikonoční perníčky, které si následně ozdobily polevou a barevným sypáním. Nesmělo chybět ani barvení vyfouknutých vajíček, které si děti na konci týdne odnesly domů v papírovém košíčku. V tomto týdnu také proběhly velikonoční trhy, které se těšily velké účasti.

Druhé téma se týkalo zvířátek, tedy téma Farma. Děti pracovaly s interaktivní robotickou myší a na síti pojmenovávaly obrázky z farmy. Procvičovaly grafomotoriku ruky při tvoření ovečky. Podle zvuků rozpoznávaly zvuky zvířat, které na farmě žijí a nechybělo třídění zvířátek podle toho, co jedí.

Posledním tématem v měsíci dubnu bylo téma Čáry, máry. A jak již název napovídá, celý tento týden se čarovalo, kouzlilo, vařily se lektvary s možnými i nemožnými přísadami a vše bylo zakončeno čarodějnickým rejem. V tento den se děti již od rána scházely ve třídě převlečené za čarodějnice a čaroděje. Dopoledne bylo plné her, přehlídky všech zúčastněných a míchaly se nefalšované a opravdu čarodějnické lektvary s ochutnávkou. Celé dopoledne si děti velmi užily.