Exkurze žáků 4. a 5. třídy do Prahy

Dne 17. 5. jeli žáci 4. a 5. třídy na celodenní výlet do Prahy. Tímto moc děkujeme paním učitelkám 4. tříd ze ZŠ Husitská Nová Paka, že nám nabídly, abychom jeli společně s nimi.

Na naše žáky čekal velmi pestrý program, projeli se hromadnou dopravou a viděli mnoho zajímavých míst. Na zcela zaplněném Staroměstském náměstí zhlédli Staroměstský orloj, poté se projeli turistickým vláčkem. Následně nás čekala v přístavu loďka, která s námi plula Vltavou a v muzeu Karlova mostu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí z doby Karla IV. Poslední zastávkou byl majestátný Pražský hrad, kde nás pan průvodce provedl Katedrálou sv. Víta a Starým královským palácem.

Přestože byl tento celodenní výlet docela náročný, krása staré Prahy nás doslova učarovala. Praha je právem považována za jedno z nejkrásnějších měst světa.