Pěší výlet na Den dětí

Na Den dětí jsme všichni vyrazili na výlet. Děti dostaly mapu, kde byla vyznačena cesta, takže o navigaci se staraly děti. Naši navigátoři nás vedli přes cesty necesty i pole nepole, ale nakonec jsme dorazili na krásné místo u kapličky ve Zlatnici. Cesta nebyla jednouchá, museli jsme překonat strmé srázy, nebezpečné bažiny a moře kopřiv. Děti prokázaly velkou odvahu.

Na místě jsme vykopali ohniště neb bylo značně zanešené popelem a počali rozdělávat oheň. Počáteční snaha pana učitele rozdělat oheň pomocí křesadla se ukázala jako ryze marná a tak přišly na řadu sirky. V pečení buřtů nad ohněm seděti rozdělily na dvě party, jedna nechtěla k ohni ani na jeden metr a druhá by nejraději do ohně přiložila celý les. Tudíž i samotné opékání bylo rozdělené, takže něco pekli pedagogové a zbytek si děti upekly samy. Na klacíkách různých velikostí.  Velkou atrakcí byla i říčka Zlatnice, kde děti stavěly hráze. Cesta zpět už utekla jak voda ve Zlatnici.