Květen ve školní družině

V květnu se u nás ve škole konala soutěž v poznávání rostlin, a tak jsme velkou část měsíce věnovali přípravě i v ŠD. Děti si rostliny procvičovaly nejen z obrázků, ale měly je k dispozici čerstvě natrhané a připravené na parapetech oken. Dále je poznávaly při pobytu venku a na procházkách se ŠD. Za pomoci kartonu a čerstvě natrhaných květin děti vytvořily vázičky s lučními květy. To je bavilo a vznikly povedené výrobky. Karton využily i na hmyzí fotokoutek, kdy si nakreslily např. včelu, vybarvily ji, vystřihly křidélka a skrz vzniklé otvory fotily přírodu. I tímto způsobem procvičovaly rostliny na poznávačku. Byla to velká zábava. Další aktivitou, která děti baví a stala se již pravidlem bylo sázení zeleniny na školní zahradě. Děti si zasadily rajčata, papriky, dýně, brambory a bylinky. Teď už se moc těší na to, až nám všem z naší zeleniny paní kuchařky budou připravovat různé dobroty, anebo až si samy utrhnou a zakousnou se do domácí zeleniny. V rámci „Všeználka“ jsme si plnili různé zábavné kvízy, k poznávačce rostlin. Pozorovali jsme je a poznávali venku při vycházce, zahráli jsme si postřehové hry na toto téma nebo vyplnili tajenku podle obrázků rostlin. Nezapomněli jsme ani na písničky, které zpíváme s klavírem. Tentokrát to byly písně „Jaro dělá pokusy“ a „Stromy“ od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Na den matek jsme si poslechli písničku „Máminy oči“ a pověděli si více o tomto významném dnu. Děti vyrobily přáníčka pro maminky. V rámci recyklohraní jsme si poskládali žabky, vyrobili pro ně rybníček a zahráli si soutěživou hru o nejlepšího skokana.