Beseda s vojákem aktivní zálohy

Naši školu navštívil poručík Luboš Flégl. Přijel za dětmi s besedou zaměřenou na armádu a vše, co se jí týká. Složení děti bylo velmi rozmanité. Od předškolních dětí, až po žáky 5. ročníku.
Už od prvních chvil bylo ve třídě naprosté ticho, když pan poručík hovořil, i ti největší „povídači“ měli ústa spíše dokořán a hltali každé jeho slovo. Pan poručík byl ale velmi milý a k dětem mluvil nadmíru příjemně. Děti se dozvěděly něco o rozdělení vojáků, jejich výcviku, specializaci a co děti zajímalo nejvíce, o jejich vybavení.
Pan poručík se dětí ptal na základní znalosti o naši republice, jak se jmenuje prezident, jaká jsou důležitá čísla, co vědí o přežití v přírodě, jaké jsou státní symboly, no zkrátka jeho záběr byl velmi široký.
Děti poté velmi ocenily ukázku protichemického obleku a dalších součástí vybavení včetně ukázkových zbraní a granátů. Celou dobu děti bedlivě poslouchaly a nakonec kladly obrovské množství otázek.
V závěru besedy se na ukázku vybavení přišly podívat i ty nejmenší děti ze školky, které byly rovněž nadšeny.
Velmi děkujeme za tuto milou návštěvu.