Červen v MŠ

Poslední měsíc školního roku byl na témata opravdu pestrý. Hned v úvodu jsme se podívali do Zoo a celý týden jsme si povídali o zvířátkách, hráli jsme na ospalé hrochy a počítali s krokodýlem barevné kamínky. Téma Zoo volně přešlo do tématu Děti světa, ve kterém jsme se letem světem přenesli na všechny kontinenty naší planety a povídali si o tom, co je pro daný kontinent typické. Děti si zahrály na malé Afričany a zatančily si africký taneček, proměnily se v klokany a přeskakovaly překážky a po vzoru Indiánů se naučily básničku ,,Indiáni jdou“. Posledním tématem, který nás provázel posledních čtrnáct dní v červnu bylo téma vyloženě prázdninové. Děti si vyrobily horkovzdušný balón z papíru, který ozdobil nástěnku, také pomocí kolíčku na prádlo uchopovaly a třídily barevné látkové bambulky a v celém prázdninovém tématu jsme nacvičovaly písně a básně na závěrečnou akademii.