Exkurze do Archeoparku Všestary

V tento krásný říjnový den se naše školka, společně se školou, vydala do Všestar. Po velmi pohodlné cestě autobusem jsme byli přivítaní v archeoparku. Nejprve jsme prošli stálou expozici, následně rozhodovali o tom, co asi pravěcí lidé jedli. Paní průvodkyně nám ukazovala různé suroviny a bylo na dětech, aby poznaly, zda právě toto mohli pralidi baštit.
Následoval přesun ven, kde děti poznaly, jak žili tito lidé. Hlína, bláto, sláma, dřevo a kámen, to byli hlavní stavební artikly této doby. Přímo uvnitř bylo ohniště. Děti si vyválely placky z chlebového těsta a následně si je nechali na kameni nad ohněm upéct. Po upečení je ještě potřeli medem, takže chutnali úplně všem. Následovalo drcení zrn pšenice na mouku, ukázka výkopových prací archeologů a prohlídka chýše. Pak nás už jen čekala cesta domů, která byla stejně fajnová a pohodlná, jako cesta tam.