Září v MŠ II.

Start nového školního roku se nesl n vlně pohody. Seznamování dětí nebylo úplně téma, neb se dětí znají již z menší třídy. Na začátku jsme si stanovili pravidla, jak se k sobě budeme chovat, jak se budeme pohybovat venku, ve škole i na hřišti. Kolektiv dětí si sednul a budeme doufat, že jim to přes celý rok vydrží J

Dalším tématem bylo bydlení, takže jsme obešli dosažitelné domovy dětí v okolí školy. Děti se učili své adresy a popisovaly nám různé části jejich domu. Dále jsme se začali věnovat dětské józe, kterou, když to jde, cvičíme venku. Poslední dvě témata byla můj den a protiklady. Tady jsme využili pracovní listy i výtvarné činnosti.
Prožili jsme také projektový den – Světový den malování mandal, kde děti koukaly na svět přes kaleidoskop a hledaly různé grafické i barevné vzorce pro jejich mandaly.
Pravidelné a delší vycházky do okolí školy jsou naše veliká radost. Proběhla také diagnostika předškolních dětí iSophi.

Více fotografií na: https://www.facebook.com/photo?fbid=336358712248375&set=pcb.336360662248180