Září v MŠ I.

Začátek nového školního roku se ve třídě u menších dětí nesl v duchu zvykání si na nové prostředí školky, na nové kamarády a nové paní učitelky. Nově příchozích dětí bylo letos opravdu dost a první krůčky do nového prostředí byly nejisté, ale zároveň plné očekávání. První dny děti trávily převážně hrou a zapojovaly se do krátkých pohybových činností, které je velmi baví. Seznamovaly se s režimem dne, s novými hračkami a pomůckami. Oťukávaly se i sami navzájem. Během dne jsme často střídali různé činnosti a děti tak měly možnost zapojovat se do různých aktivit. V rámci těchto aktivit jsme prožili hned několik témat. Prvním z nich bylo téma Já a moji kamarádi, během kterého se děti poznávaly navzájem. Říkaly svoje jména, podávaly kamarádovi hračku a zpívaly píseň Skákal pes. V rámci tématu Můj den děti poznávaly části celého dne, třídily barevné hvězdy, mraky a motýly a přiřazovaly je ke sluníčku nebo k měsíci. Také jsme zařazovali spoustu aktivit na barvy a jejich poznávání. Posledním tématem v září byly protiklady – Den a noc nebo světlo a tma. Na programu byla hra světla a stínu, hry s baterkou a v neposlední řadě povídání o protikladech v každodenním životě. Na konci toho měsíce si všechny děti krásně ve školce zvykly a už se těšíme na aktivity v měsíci říjnu.