Plavecký výcvik v MŠ

V letošním školním roce se děti z mateřské školy opět účastnily plaveckého výcviku, který probíhal od poloviny září do konce listopadu. Děti tak absolvovaly 10 lekcí, během kterých se seznamovaly s vodním prostředím. Po osmělení se v mělkém bazénu, kde jezdily na malé skluzavce, polévaly se vodou z kelímků a lepily pěnová zvířátka na skleněnou stěnu, přišel čas na hlubší vody. Zde děti, vybavené pěnovými pásky a křidélky, prohlubovaly své vodní dovednosti. Nosily paním plavčicím míčky podle barev, přeplouvaly prostor bazénu z jedné strany na druhou. Zkoušely proplovat různými mosty a skákat do vody. Ke konci výcviku se děti nebály vyzkoušet ani hluboký a studenější bazén a krásně zvládly přeplavat z jednoho konce bazénu na druhý, kde si mohly vyzkoušet skočit do bazénu šipku. Odměnou jim pak byl pobyt ve vířivce nebo v páře a sklouznutí na velké skluzavce. Závěrečnou hodinu měly děti za odměnu, protože celý výcvik krásně zvládly. Pohrály si v mělkém i hlubokém bazénu, postavily hrad z pěnových kostiček a pomocí pěnových válců, které plavčíci spojili v jeden, přeplavaly společně v rojnici velký bazén.