Listopad v MŠ II.

Tento měsíc jsme měli za téma „CO dělají dospěláci“, což je pro děti velmi poutavé téma. Vyzkoušeli jsme si hru na zedníky, kde jsme stavěli komín, to se nám nakonec i podařilo při práci s pravítkem, kde děti zkoušely „rovný“ komín. K našemu potěšení téměř všechny děti věděly, jaké povolání nebo zaměstnání vykovávají jejich rodiče. Dále nás navštívila paní Hradecká a uspořádala u nás krásnou besedu s myslivcem.
Upekli jsme famózní štrůdl z pivního těsta, vyráběli jsme výrobky na vánoční trhy, kde děti skutečně musely prokázat šikovnost při práci se smirkovým papírem i natírání prken.
Téma „Hlava, ramena, kolena“ bylo zaměřeno na naše tělo. Obkreslovali jsme naše kamarády a poté je ze zbytků látek oblékli.
Věnovali jsme se také grafomotorice a důsledně cvičili Maxíka.
Krásným tématem také byla Moje rodina, kde jsme namalovali celou svou rodinu a vyzdobili tak prostory šatny. Bohužel nám skončil kurz plavání, ale o to víc se již těšíme na kurz bruslení